مایکروسافت نسخه‌‌ پیش‌نمایش سیستم عامل اندرویدی Surface Duo
مایکروسافت نسخه‌‌ پیش‌نمایش سیستم عامل اندرویدی Surface Duo را منتشر کرد

پس از دو سال انتظار و حتی بیشتر، بالأخره در مراسم فوق العاده اکتبر ۲۰۱۹ مایکروسافت، شاهد دستگاهی بودیم که با عناوینی همچون سرفیس فون Surface Phone و یا پروژه آندرومدا Andromeda همگان بی‌صبرانه منتظر آمدن آن بودند.

طراحی ظاهری این دستگاه شبیه تبلت سرفیس نئو است، اما نمایشگرهای این محصول اندازه کوچک‌تری دارد تا راحت‌تر داخل جیب قرار بگیرد. سرفیس Duo دو نمایشگر ۵.۶ اینچی دارد که از طریق لولا به هم وصل شده‌اند و می‌توانند ۳۶۰ درجه بچرخند. وقتی این دو نمایشگر را باز می‌کنید مجموع اندازه صفحه به ۸.۳ اینچ می‌رسد.

هر نمایشگر می‌تواند در هر لحظه دو اپلیکیشن متفاوت را اجرا کند، و همچنین اگر بخواهید می‌توانید آن را به حالت افقی ببرید تا از نمایشگر دوم به عنوان کیبورد یا کنترلر بازی‌ها استفاده کنید.

مایکروسافت از در دسترس بودن نسخه های پیش نمایش SDK برای Surface Duo  خبر می دهد. مایکروسافت می گوید که پیش نمایش SDK به توسعه دهندگان اجازه می دهد که کار با صفحه نمایش های دوگانه را تجربه کنند. نسخه های ارائه شده موارد ذیل را پوشش خواهند داد: API های بومی جاوا برای پشتیبانی از توسعه صفحه نمایش دوگانه دستگاه Surface Duo از جمله API DisplayMask، حسگر زاویه ی لولا و قابلیت های جدید دستگاه. شبیه ساز اندروید با یک تصویر پیش نمایش Surface Duo که با اندروید استودیو  یکپارچه شده است؛ بنابراین می توانید برنامه خود را بدون دستگاه فیزیکی تست کنید.  این  شبیه ساز وضعیت ها ، حرکت ها، زاویه ی لولا، درز بین دو صفحه نمایش و موارد دیگر را شبیه سازی می کند. عنوان شده است که به مرور زمان عملکردها اضافه خواهند شد. الزامات: استودیو اندروید و شبیه ساز اندروید.